Антитютюнове законодавство в дії! У Києві триває навчальний семінар для фахівців Управління захисту споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби
Протягом двох днів – 14 і 15 вересня 2023 року – фахівці територіальних управлінь Держпродспоживслужби, предствники МОЗ, Центру громадського здоров’я візьмуть участь у навчальному семінарі «Актуальні питання застосування законодавства щодо контролю над тютюном».
Організували захід – Бюро Всесвітньої організації здоров’я в Україні, Центр громадського представництва «Життя» у співпраці з Державною Службою України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів, за участі представників Міністерства здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.
Полтавщину на тренінгу представляють Олександр Глазов, в.о. завідувача сектору контролю за рекламою, дотриманням антитютюнового законодавства та пробірного контролю Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області і Володимир Яковенко, головний спеціаліст відділу контролю за регульованими цінами Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Присутні обговорять нагальні потреби державного нагляду та контролю за дотриманням антитютюнового законодавства в контексті останніх законодавчих змін та в умовах воєнного стану.
Відкрив навчальний тренінг – директор Департаменту захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами Держпродспоживслужби Олексій Квасніцький. Сере доповідачів – Гійом Сімонян, крівник напрямку надзвичайних ситуацій і програм, Бюро ВООЗ в Україні, Олексій Даниленко, директор департаменту громадського здоров’я МООЗ та інші.
Серед завдань семінару: представити актуальну ситуацію щодо тягаря вживання тютюнових і нікотинових виробів в Україні та Європейському регіоні ВООЗ, надати інформацію щодо оновленого законодавства у сфері контролю над тютюном, представити механізми громадського контролю і моніторингу за дотриманням антитютюнового законодавства. Визначити перелік проблемних питань і викликів, державного нагляду та контролю за дотриманням антитютюнового законодавства. Напрацювати там, де це можливо, шляхи вирішення проблемних питань та шляхи співпраці з відповідальними державними установами та громадськими організаціями.