СТОП КОРУПЦІЯ
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО КОРУПЦІЮ
Канали, за якими можливо повідомити про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції»:
- поштою на адресу Головного Управління: 36020, вул. Воскресенський узвіз,7, м. Полтава.
У разі направлення повідомлення поштою у ньому слід робити позначку такого змісту: “Про корупцію”;
- засобами електронного зв’язку шляхом направлення повідомлення на електронну адресу головного спеціаліста з питань запобігання корупції: anticor@polvet.gov.ua;
- на електронну адресу: pol_gydpss@polvet.gov.ua
- на особистому прийомі громадян керівництвом Головного Управління, головним спеціалістом з питань запобігання корупції Головного Управління;
- особисто від викривача до приймальні Головного Управління, що знаходиться за поштовою адресою Управління.
- спеціальну телефонну лінію за номером: (0532)56-18-19 (від працівників Головного Управління та підпорядкованих установ) та за номером (0532) 54-57-58 (від фізичних осіб) по буднях у робочі години: з понеділка по четвер – з 9.00 до 18.00 (обідня перерва з 13.00 до 13.45), у п’ятницю – з 9.00 до 16.45 (обідня перерва з 13.00 до 13.45).
Зразок форми Повідомлення про корупцію
Якщо вам відомо про корупційні діяння, зокрема, про:
- порушення обмеження щодо одержання подарунків (статті 23, 24);
- порушення вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (статті 28-36).
- порушення обмеження спільної роботи близьких осіб (ст. 27 Закону);
- недотримання обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності (статті 25, 26 Закону);
- порушення правил етичної поведінки (розділ 6 Закону);
- неподання, або подання неправдивої декларації особою, яка зобов’язана декларувати свої доходи і видатки (розділ 7 Закону).
УВАГА! Повідомлення підлягають розгляду за наявності таких реквізитів:
– прізвища, ім’я, по батькові особи, яка ймовірно вчинила правопорушення, її посада та місце роботи;
– тексту повідомлення, що містить інформацію про факти вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, порушення вимог Закону України “Про політичні партії в Україні”, яка може бути перевірена;
– прізвища, ім’я, по батькові, адреси та підпису особи, яка надіслала повідомлення (автор повідомлення).
Повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону може бути здійснене працівником відповідного органу без зазначення авторства (анонімно).
Анонімне повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» підлягає розгляду, якщо наведена у ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.
Викривач самостійно визначає, які канали використовувати для повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.
Повідомлення має містити фактичні дані, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» , які можуть бути перевірені.
Викривач має право отримувати інформацію про стан і результати розгляду, перевірки та/або розслідування у зв’язку зі здійсненим ним повідомленням про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону.
Закон звільняє викривачів корупції від юридичної відповідальності за неправдиві повідомлення про можливі факти корупції. Крім випадку здійснення завідомо неправдивого повідомлення.