12 травня – Міжнародний день здоров’я рослин!
Щоб привернути увагу суспільства до важливості рослинного світу в екосистемі планети, Організацією Об’єднаних Націй оголошено 12 травня – Міжнародним днем здоров’я рослин (МДЗР). Адже рослини становлять основу життя на Землі, виробляючи шляхом фотосинтезу органічні речовини з мінеральних, вони поглинають вуглекислий газ і небезпечні леткі органічні сполуки та наповнюють атмосферу киснем. Рослини становлять близько 80 відсотків їжі, яку споживає людство.
Тому, ризики втрати врожаїв через спалахи розвитку шкідників та хвороб рослин, занесених при міжнародних перевезеннях з нехтуванням міжнародних стандартів фітосанітарних заходів, можуть бути занадто небезпечні для продовольчої безпеки у світі.
Сучасне життя створює все більше загроз для здоров’я рослин. З’являються нові території, де розповсюджуються шкідливі організми рослин. Міжнародні подорожі та торгівля призводять до поширення шкідників, хвороби, фітонематод та бур’янів по світу, завдаючи великої шкоди місцевим рослинам та середовищу. Тому, завчасно організований захист рослин від шкідливих організмів є вигіднішим, ніж боротьба з надзвичайними ситуаціями. Профілактика має вирішальне значення, для уникнення нищівного впливу шкідливих організмів на сільське господарство, засобів до існування та продовольчої безпеки.
Що ми можемо зробити, щоб підтримати здоров’я рослин
Якщо ви землекористувач, запобігайте поширенню шкідників, використовуючи лише сертифіковане насіння та саджанці, вільні від шкідників.
Регулярно відстежуйте та повідомляйте про появу шкідників на ваших ділянках.
Застосовуйте екологічно чисті методи боротьби зі шкідливими організмами, включаючи ті, які базуються на біологічних підходах, які не вбивають запилювачів, а також корисних комах і організмів.
Скористайтеся перевагами сучасних цифрових технологій, мобільних додатків і програмного забезпечення, щоб отримати доступ до інформації про те, як запобігти поширенню шкідників і хвороб рослинам і боротися з ними, також повідомляти про спалахи.
Також, перед переміщенням будь яких об’єктів регулювання за межі України, пропонуємо ознайомитись з фітосанітарними вимогами країн:
https://dpss.gov.ua/fitosanitariya-kontrol-u-sferi-nasinnictva-ta-rozsadnictva/fitosanitarni-vimogi-krayin ).