Як вивести блохи у собаки: ефективні поради
Блохи у собаки – не рідкість. Одна блоха може швидко створити сотні популяцій. Вони кровососи і потребують цього для розмноження. Через їх здатність швидко поширюватися блохи можуть часто траплятися на собаках, викликаючи свербіж укусів і навіть серйозні проблеми зі здоров’ям. Тому ігнорувати появу бліх у улюбленця точно не варто.
Для зараження блохами собаці зовсім необов’язково безпосередньо контактувати з хворою твариною. Перенесення комах може здійснюватися різними методами, у тому числі на одязі та взутті людини. Блохи легко переміщаються вулицями, під’їздами будинків, проникають у квартири через двері, вікна, балкони, щілини.
Серед ознак, крім сверблячки та прискореного чухання – ознаки укусів на шкірі. Якщо розсунути шерсть можна побачити червоні цятки із запеклою кров’ю. Згодом до цих ознак може додатися млявість, агресивність, погіршення апетиту.
Що робити, якщо у собаки блохи
Скористайтеся засобами, які можна придбати у будь-якій ветеринарній аптеці чи зоомагазині. Суворо дотримуйтесь рекомендацій виробника – не забувайте прочитати інструкцію до продукту. У деяких ситуаціях може знадобитися комплексне рішення (використання декількох засобів) або допомога ветеринара (якщо здоров’я вихованця сильно погіршилося).
Найефективніший засіб від бліх – краплі на холку. Якщо ви помітили блохи у собаки або якийсь із симптомів – постарайтеся швидше провести обробку. У складі крапель – висока концентрація активних речовин, завдяки чому вплив має пролонгований ефект у часі. Після закінчення терміну дії крапель необхідно провести повторну обробку.
Таблетки. Одне з інноваційних рішень у ветеринарній індустрії – пігулки від бліх для собаки. Ці засоби дуже прості у застосуванні – достатньо дати розраховану дозу препарату тварині. Таблетки не мають побічної дії, не залишають на шерсті слідів, як інші інсектициди. Потрапляючи з травного тракту в кров, активні речовини перетворюються на ефективний токсин для бліх.
Чи можна за допомогою нашийника труїти бліх? Ні, цей засіб використовується тільки для профілактики зараження, але не знищує наявних паразитів. Нашийник актуально надягати на собаку після проведеної обробки (шампунь, краплі, пігулки). Тонка смужка відлякуватиме всі види кровососних паразитів, завдяки чому можна уникнути повторної інвазії.
Обов’язково обробіть квартиру під час дезінфекції собаки від небезпечних комах. Дезінсекцію будинку проведіть з використанням соди – змішайте соду та сіль у рівних пропорціях – нанесіть отриману суміш на килими та розподіліть щіткою, залиште на добу, а потім – ретельно пропилососьте.
Не забувайте про обробку підстилки тварини (її необхідно замінити, викинувши стару, або прокип’ятити). Підлогу, плінтуса, щілини, м’які меблі обробіть розчином полині (пучки трав можна розкласти по приміщенню). Соду та сіль можна використовувати і для обробки будки, якщо тварина живе на вулиці. Повторюйте обробку кожні 4 доби протягом 2 тижнів. Якщо займатися збиранням трав та постійною обробкою сіллю та содою немає часу чи бажання – використовуйте аптечні засоби – вони безпечні та ефективні.
Чи небезпечні блохи у собаки для людини
Собачі блохи не паразитують на людині, але укуси комах точно не принесуть задоволення. Може розвинутись алергія, виникає сильне запалення на місці укусу. При розчісуванні рани можна занести інфекцію, що спричинить нагноєння та сепсис крові.
Не слід забувати і про те, що блохи переносять хвороби. Людина навіть через один укус може заразитися такими захворюваннями, як:
- бруцельоз;
- гельмінтоз;
- енцефаліт;
- сальмонельоз;
- туляремія.
Це серйозні випробування для організму людини, які рідко обходяться без наслідків.