Органічне виробництво може бути не тільки корисним, але і прибутковим – Держпродспоживслужбу Полтавщини відвідали представники проєкту «Німецько – українська співпраця в галузі органічного сільського господарства»
14 і 15 липня 2021 року в Полтавській області перебуватимуть представники проєкту «Німецько – українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» – керівник проєкту Д-р Штефан Дреесманн, національний довгостроковий експерт проєкту Олександр Каліберда і пані Елізабет Рюєгг, експерт, колишня керівниця проєкту, відповідальна за впровадження органічного виробництва на Полтавщині.
Пан Штефан Дреесманн розповів про досвід впровадження органічного виробництва в Німеччині. Зокрема, наголосив на тому, що німецькі навчальні заклади, у яких вживають органічну продукцією, мають дотації. Фінансування у таких школах на 30% – 35 % більше. На даний час вже 70% шкіл Німеччини користуються послугами постачальників, які виробляють органічну продукцію. Крім того, пан Штефан Дреесманн зауважив, що у Німеччині займатися органічним виробництвом – прибуткова справа. І для прикладу продемонстрував відеоролик про постачальників органічної продукції.
Пані Елізабет Рюєгг розповіла про етапи впровадження органічного виробництва на Полтавщині. Адже, область входить до пілотного проєкту «Німецько – українська співпраця в галузі органічного сільського господарства».
Почесні гості поспілкувалися з фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, які відповідають за державний контроль та нагляд за виробництвом, обігом і маркуванням продукції на Полтавщині. Розробили конкретний план дій. А також планують відвідати місцеві господарства, де успішно впроваджують органічне виробництво.
Нагадаємо, проєкт «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства / Cooperation in Organic Agriculture (Проєкт CОA – Фаза II)» реалізується з 2016 року: перша чотирічна фаза проєкту тривала до серпня 2020 року, друга фаза розпочалася з 1 вересня 2020 року.
У рамках Двосторонньої коопераційної програми Федеральне Міністерство продовольства та сільського господарства Німеччини/BMEL надає підтримку країнам-партнерам у розбудові ефективного та ресурсозберігаючого сільського господарства та харчової промисловості.
Проєкт COA, орієнтований на сприяння розвитку органічного сільського господарства, робить особливий внесок у розбудову ефективного та ресурсозберігаючого сільського господарства в Україні.