Оздоровча кампанія 2024 на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області
Літо у розпалі. Активно працюють літні оздоровчі табори з денним перебуванням на пришкільних майданчиках.
Фахівці Держпродспоживслужб Полтавщини піклуються, щоб відпочинок дітей був безпечним і комфортним: проводять моніторинг закладів відпочинку з денним перебуванням дітей на базі закладів освіти.
Так, у період з 03.06.2024-21.06.2024 року в Кременчуцькому районі працювали табори з денним перебуванням, які розташовані на базі загальноосвітніх навчальних закладів: 9 – в Козельщинській ТГ, 1 – Горішньоплавнівській ТГ, 1 – Глобинській ТГ та заклади дозвілля: 17 – в Глобинській ТГ, 1 – Семенівській ТГ, 7 – Горішньоплавнівській ТГ.
Заклади відпочинку працювали в одну зміну, термін перебування у закладі відпочинку – 6 годин. Заклади дозвілля працювали 4 години (без організації харчування). У всіх закладах відпочинку організоване одно та дворазове гаряче харчування.
Завчасно, у травні 2024 року, перед відкриттям закладів були проведені комісійні обстеження таборів з денним перебуванням та закладів дозвілля для учнів закладів загальної середньої освіти, щодо визначення їх готовності до початку літнього періоду оздоровлення і відпочинку.
За результатами проведених обстежень керівникам закладів та керівникам органів місцевого самоврядування були надані відповідні пропозиції щодо створення належних умов для організації відпочинку дітей.
Під час роботи закладів відпочинку спеціалісти відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області перевірили 7 пришкільних таборів з денним перебуванням та 17 закладів дозвілля.
У ході перевірок були виявлені порушення щодо утримання території, дотримання режиму прибирання, забезпечення питною водою належної якості. За результатами перевірок складено 6 приписів, встановлено контроль за їх виконання.
З працівниками даних закладів проведена роз’яснювальна робота по дотриманню вище викладених вимог, профілактиці виникнення інфекційних хвороб та харчових отруєнь. Проведені бесіди з вихователями загонів на тему: «Профілактика отруєнь грибами, ягодами та отруйними рослинами», « Правила особистої гігієни», «Правила поведінки дітей під час походу», «Профілактика ботулізму».
Робота триває.